Pescuit la Canalul de Apa Calda cu Răzvan Donosă – La invitatia unui prieten, miercurea trecuta am fugit pe Canalul de Apa Calda la Cernavoda sa vedem daca raspund pestii.
Vremea si automat apa s-a racit destul de mult asa ca era o sansa destul de mare sa gasim pestii pe zona. Canalul foarte scazut in continuare, current foarte puternic, conditii dificile de pescuit la feeder.
Totusi scobarul a fost foarte prezent impreuna cu morunasul. Surprizele au fost ciortanii si mrenutele ce mai intrau pe vad. Daca dimineata pestii trageau mai hotarat, dupa masa efectiv aveam enorm de multe ratari, scobarul si morunasul rapeau momeala.
Atata timp cat era statica momeala nu aveai trasatura, cum miscam cosuletul cum survenea trasatura imediat. Per total o partida reusita.Pana data viitoare fir intinse!
Pana data viitoare fire intinse va doresc! Articol oferit de Răzvan Donosă. Speram ca va placut Pescuit la Canalul de Apa Calda cu Răzvan Donosă