Pescuit la Canalul 2 Sinoe, prima bibaneala in 2021 Pescuit la Canalul 2 Sinoe, prima bibaneala in 2021

Pescuit la Canalul 2 Sinoe, prima bibaneala in 2023

Pescuit la Canalul 2 Sinoe, prima bibaneala in 2023, Dupa ce am luat permisul Anpa si Arbdd, impreuna cu cel mic am luat Drumul Constanta – Tulcea, in comuna Mihai Viteazu, am facut dreapta catre comuna Sinoe, iar in centrul localitatii am facut stanga pe un drum care e facut bucati, aceelasi drum tine pana la canalul 5.

Mai este si ruta Constanta prin Mamaia, Corbu, Sacele, Histria si Sinoe in centru la alimentara de pe colt, se face la dreapta pe langa alimentara si urmeaza 10 km de drum facut bucati, plin de gropi. Drumul este accesibil si pe timp de ploaie. Dupa aproximativ 10 km gasiti un podulet care trece peste acest canal 2 si duce mai departe pana la canalul 5, si puteti pescui pe luciul de apa din partea dinspre sinoe, pana la aproximativ 1 km. Specii de pesti: Crap primavara la patratica, Salau, Somn, Sabita, Oblete, Biban, caras, avat vara si toamna.

Momeli: momelile specifice fiecarei specii de peste in parte.Noi am pescuit la biban cu bucata de platica si am prins in jur de doua kg, iar la rama am prins Babusca si Platica cu niste lansete fine de 2.10, 2.70 iar primavara se prinde sabita la taparina cu 6-10 carlige, in general la carligele de sus iar cea mai buna perioada de pescuit la canalul doi este primavara.

Canalul doi face legatura intre lacul Golovita si Sinoie , in general curent mic ,apa adanca 2-3 metri ,malul cu stuf, copaci, valabil este permisul ARBDD, permis acces turist si intrare autoturism pe care il puteti achizitiona prin SMS, sau de pe site-ul ARBDD, pe o zi sau un an.

Biban Canalul 2

Babusca-Canalul-2-Sinoe

 

Speram ca va placut articolul nostru legat de Pescuit la Canalul 2 Sinoe, prima bibaneala in 2023.

Ajută-ți prietenii să descopere acest articol!

Mulțumim că ai citit această postare! Te invităm să vizitezi site-ul nostru dunare.ro pentru mai multe informații interesante!

Ne cerem scuze pentru eventualele reclame. Acestea sunt necesare pentru a susține site-ul nostru și pentru a oferi conținut gratuit!

Încheiem aici prezentarea. Vă mulțumim pentru atenție și vă dorim o zi plăcută!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *